Make-up, porady, ciekawostki

Strobing najnowszy trend, tak dobrze znany od wielu lat.

Strobing to zagadnienie ostatnio często pojawia się w mediach. Tak dobrze znana wizażystom metoda rozświetlania twarzy, dopiero od niedawna zdobyła uznanie wśród kobiet. Strobing czyli inaczej rozświetlenie twarzy w miejscach wystających, gdzie odbija się światło flesza.

Wykonuje się go kosmetykami z zawartością perły. Dodatkowo na policzki kładziemy jedynie róż, który subtelnie dodaje koloru cerze. Jeśli używacie strobingu to zapominacie o contouringu, czyli profilowaniu twarzy bronzerami. Ten hit sezonu daje efekt promiennej i świetlistej cery, uplastyczniając jednocześnie owal twarzy.
Zupełnie inaczej wygląda strobing na co dzień, od tego do sesji zdjęciowych. Do oświetlenia dziennego powinniśmy zastosować produkt dający delikatniejszy połysk, natomiast do sztucznego intensywniejszy bardziej perłowy. Nic nie stoi również na przeszkodzie aby wykorzystać do zdjęć oby dwie metody konturowania twarzy.
Nie mniej jednak strobing rządzi tego sezonu, dlatego wiele projektantów wykorzystuje ten trend w makijażu do prezentacji swoich kolekcji.
Powyżej efekt strobingu do sesji zdjęciowej marki OXYD.
Foto: Katarzyna Kostrzewa
Modelka: Karolina Banach
Makijaż: Karina Zienkiewicz-Janiak

O Autorze

karina

Zostaw komentarz